STUBAIGRUPPE

 

Stubaiské Alpy naleznete za Innsbruckem po odbočení z Brennerského Europabrücke, ale myslim že jenom málo lidí netuší, co že je to vlastně za oblast, označovanou právem jako jednu z nejhezčích v Rakousku vůbec.

Po odbočení do Stubaitalu dojedete až na konec údolí, kde na vás čeká trochu gigantický rezort s celoročním provozem a  nepřebernýma možnostma freeridingu. Protáhnout kosti můžete buď lanovkou nebo pešky přes Wilde Gruben, romantickou dvouhodinovou procházku na ledovec a eště tak ušetříte několik detítek Euro. Jsou i jiný cesty, ale o těch bych se nerad rozepisoval.

Po dosažení nejvyšší restaurace v Rakousku - trochu kosmicky vypadající kopule s názvem Jochdohle se pustíte po hřebeni a dohrabete se na Hildesheimerhütte, nebo se můžete vydat přes Sölden údolím Windachtal a dojdete tam taky. Dalšími chatami jsou Siegerlandhütte, kdy po cestě údolím minete ještě Hochstubaihütte.

 

no je to prostě romantika...

Skupině vévodí majestátný Zuckerhüttl se svými 3505 metry a jeho sjezd by neměl chybět v deníčku každýho správnýho skialpinisty :) Kvůli loňskému teplému létu je ale třeba dát pozor na trhliny v ledovci, kterýma se to tam jenom hemží...

Tady je pár obrázků z cesty a z vršku:

V zásobě budete mít řadu jiných kopců, je jich tam opravdu požehnaně, prakticky stačí mít kliku a dobrý podmínky a můžete se rozhodnou pro cokoliv, kudy posmažíte dolů závisí jen na vašem úsudku a pudu sebezáchovy.

Velkou výhodou je, že když je hnusně, můžete se přesunout do rezortu a jezdit v poklidu na lanovkách, tak jako naši kámoši a vyřádíte se taky...

Když pak ráno vysvitne azůro, vykreslíte stopy do prašanu o 106, všechno je relativně hodně blízko, jelikož spíte v nadmořské výšce víc jak 2900m.

Pak už stačí jenom vystoupat zpátky k chatě a pořádně oslavit vydařený sjezdík

 

 

 

zpátky